O FESTIWALU

Baltic Independent Film Festival Mechelinki to nowe wydarzenie na mapie polskich festiwali filmowych. Ideą naszego festiwalu jest promowanie młodych twórców oraz ich filmów, które są bezkompromisowe, aktualne i autorskie. W naszym konkursie wyłonimy zwycięzców w czterech kategoriach: fabułą, dokument, animacja i eksperyment.

 

Jest to festiwal dla Was i oczywiście W pełni „independent” i chcemy żeby ta niezależność miała swoje odbicie też w Waszym pobycie u nas. Będzie twórczo, inspirująco i swobodnie! Chcemy też by ten festiwal, poprzez networking, wykłady i rozmowy, pomagał w rozumieniu branży filmowej, wyboru swojej drogi życiowej czy kariery. Zaprosiliśmy, oprócz samych filmowców, szkoły filmowe, instytuty finansujące kino, dystrybutora, czy też przedstawicieli domu produkcyjnego. Przez cały festiwal będziemy zastanawiali się nad pojęciem „independent”i jego znaczeniem w kontekście kina. Będziemy próbowali je zrozumieć i odnaleźć w współczesnym świecie.

 

Wszystko to będzie się odbywać w pięknej scenografii. Ugościły nas Mechelinki, nadmorskie miasteczko, które swoją kameralnością i kolorytem sprawi, że Wasz pobyt na naszym festiwalu będzie wspaniałym przeżyciem.

KONKURS FILMU NIEZALEŻNEGO

Baltic Independent Film Festival to międzynarodowy konkurs filmów niezależnych.

 

Zgłoszenia odbywają się w czterech kategoriach:

Fabuła

Dokument

Animacja

Eksperyment

 

Zwycięzców wyłoni jury w składzie:

dr Joanna Sarbiewska

Zdzisław Najda

Andrzej Mańkowski

2 DNI FESTIWALU

wypełnione spotkaniami, wykładami, prezentacjami, warsztatami i oczywiście pokazami filmów.

NETWORKING / ŚNIADANIE FILMOWE

Każdy z festiwalowych dni rozpoczynamy „Śniadaniem Filmowym” na plaży, na które serdecznie Was zapraszamy. Jest to inicjatywa, która ma pozwolić nam się poznać, porozmawiać, rozpocząć miło dzień przy szumie Zatoki Puckiej. Wszyscy są mile widziani!

PRELEKCJE

W samo południe, na plaży w Mechelinkach, rozpocznie się część panelowa, na której będziemy gościć m.in. Krzysztofa Zanussiego, Konrada Śniadego, Mariannę Zydek, Julię Wyszyńską, Tadeusza Króla, Zdzisłąwa Najdę, Marka Skrobeckiego, Martę Kacprzak i wielu innych. Przy głównej alei w Mechelinkach będzie można uczestniczyć w pokazie charakteryzacji filmowej, a na scenie będą się odbywać warszataty dla dzieci „Jak powstaje film”.

PROJEKCJE

Równolegle w naszym festiwalowym kinie będą obywały się projekcje specjalne, połączone ze spotkaniami z twórcami (m.in. „Constans” reż. Krzysztof Zanussi, „W służbie narodu” reż. Andrzej Mańkowski), oraz filmy nominowane w naszym konkursie.

GALA FINAŁOWA

W sobotę o 20:30 na scenie w Mechelinkach rozpocznie się gala finałowa, w trakcie której ogłosimy wyniki konkursu i wręczymy nagrody. Po gali do późnych godzin nocnych będzie można oglądać najlepsze filmy wyłonione przez nasze jury w konkursie.

© 2019 proudly created by mindapple.co